"שמיכה של עשן מכסה את סיביר"

1/8/2019

"שמיכה של עשן מכסה את סיביר" נכתב באחת הכותרות של העיתונות הזרה המדווחת על שריפת הענק בארץ הקרח. שריפה גדולה שכזו עוד לא נראתה מעולם. מיליוני דונמים של עצים נשרפים ושמורות אקולוגיות עולות בלהבות. השריפה כל כך גדולה, שאפילו לא נשלחו כוחות כיבוי כדי לנסות לכבות אותה. שמיכת העשן כה סמיכה, עד כי ניתן לראות אותה מתמונות לוויין של כדור הארץ.

לא צריך להיות מדען או חוקר אקלים כדי להבין ששריפה בקנה מידה כזה היא בעלת השלכות אקולוגיות הרות אסון. אלא שמעט מאוד, אם בכלל, יודעים שהסכנה היא לא רק מפליטת פחמן דו-חמצני והתחממות מהירה מאוד של כדור הארץ, אלא שהיא גם משחררת גזים וחומרים אחרים שהיו קפואים במשך אלפי שנים, עוד מעידן הדינוזאורים. הפשרת השלגים עלולה להביא להתפרצותן של מחלות או תופעות אחרות כל כך קדומות שלאנושות לא יהיה מושג איך להתמודד איתן.

לפי חכמת הקבלה, שקושרת את כל קצוות הבריאה, חוסר האיזון ביחסים בין בני האדם, הנמצאים בדרגה הגבוהה ביותר של הקיום, גורמת במישרין לחוסר איזון בדרגות הנמוכות יותר של הקיום – דרגות החי, הצומח והדומם. התנהגותם של בני האדם ובעיקר מחשבותיהם מפרים את האיזון בטבע, וככול שהיחסים בינינו יהיו פחות מאוזנים, כך תופעות הטבע והאסונות ילכו ויחמירו.

הרב יהודה אשלג, "בעל הסולם", כתב בהקדמה למאמרו "פתיחה לחכמת הקבלה": "כל העולמות העליונים והתחתונים כלולים כולם באדם, וכן כל המציאות הנמצאת בעולמות אינה אלא רק בשביל האדם".

כל עוד לא נפעל לאיזון מערכת הקשרים ורשת המחשבות בינינו, התחזית לכדור הארץ, ולנו כתושביו, היא גרועה מאוד. קצב השריפות שמצטרף לשיטפונות, להוריקנים ולרעידות האדמה, מאותת לנו כי לא נשאר לנו הרבה זמן להשתנות. עלינו להתחיל באופן מיידי וללא כל דיחוי לבנות ולחזק את הכוח החזק ביותר שקיים בנו: כוח המחשבה.

לרגע זה נשמע מיסטי, אבל לא. כוח המחשבה שלנו הוא כוח חזק מאוד. הכי חזק. אם נתגבש ונשאף להתחבר, ישרה בינינו כוח מחשבה, כוח חיובי ששורה בטבע הגלובלי, ויעצור באחת את התחממות כדור הארץ; הוא יבלום ברגע את ההידרדרות המואצת של האקולוגיה, שכן האיזון בינינו, יאזן גם את כל יתר הדרגות.

משבר האקלים הוא אחד משרשרת המשברים שפוקדים את המין האנושי.

השאירו פרטים וקבלו מידע חיוני בנושאים דומים:
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.